رهگیری مرسولات پستی
در صورتی که تمایل دارید مرسولات پستی خود را به صورت کامل و دقیق پیگیری کنید می‌توانید از سامانه رهگیری مرسولات پستی استفاده کنید. برای رهگیری مرسولات پستی باید با در دست داشتن کد رهگیری به سایت رهگیری مرسولات پستی مراجعه نمایید و کد را در قسمت مشخص شده وارد کنید. آخرین وضعیت مرسوله در این سایت برای شما نمایش داده می‌شود.

مراجعه به سامانه رهگیری مرسولات: newtracking.post.ir

زمان دریافت مرسوله توسط دفتر پستی تهران در قسمت تاریخ و ساعت قبول درج شده است و تعهد پست پیشتاز تحویل در دو روز کاری است. مراکز استان عموما در یک روز کاری تحویل می‌شوند و شهرهای غیر مرکز در 2 روز کاری. گاها ممکن است زمان تحویل کالا نهایتا دیرتر از دو روز کاری شود که در این صورت باید با دفتر پستی شهر خود تماس بگیرید.

  • کد رهگیری مرسوله پیشتاز 24 رقمی است که توسط پیامک و ایمیل به اطلاع شما می‌رسد.

به روز رسانی سامانه رهگیری پستی گاها با ایرادهایی مواجه می‌شود که ممکن است در مورد وضعیت فعلی مرسوله اطلاعاتی نمایش ندهد. در این صورت تا روز کاری بعد صبر کنید و در صورت تداوم مشکل با ما تماس بگیرید. تحت این شرایط اطلاعات فرستنده و گیرنده در سامانه قابل مشاهده است.

گاها ممکن است تا چند ساعت بعد از تحویل کالا هنگام وارد کردن کد رهگیری هیچ گونه اطلاعاتی از طریق سامانه نمایش داده نشود. در این صورت چند ساعت صبر نمایید و در صورت تداوم مشکل تا روز کاری بعد با ما تماس بگیرید.
تنها در صورتی کد رهگیری شما اشتباه است که پیام -شماره مرسوله وارد شده معتبر نمی باشد.- را در سامانه رهگیری مشاهده نمایید. در غیر اینصورت به احتمال زیاد کد رهگیری صحیح است و برای بروزرسانی باید صبر نمایید.

اگر می خواهید جزئیات بیشتری را از مرسوله مشاهده کنید می‌توانید از گزینه ی جزئیات بیشتر استفاده کنید که همه ی مراحلی طی شده برای مرسوله شما را به نمایش خواهد گذاشت. در صورتی که وضعیت مرسوله به حالت -مرسوله به شهر شما رسیده و در دست مامور توزیع است- تغییر یافته است به احتمال قوی همان روز مرسوله شما تحویل می‌شود. برای هماهنگی بیشتر در این مرحله می‌توانید با مامور توزیع یا دفتر منطقه پستی مربوطه تماس بگیرید. در صورتی که شماره تماس مامور توزیع یا دفتر منطقه پستی در سامانه رهگیری درج نشده است اول باید شماره دفتر پستی را از 118 محل زندگی خود بگیرید و با اعلام کد رهگیری آخرین وضعیت مرسوله را از ایشان جویا شوید.

  • ممکن است سامانه رهگیری موقتا در دسترس نباشد، در این صورت کمی صبر نمایید، سامانه رهگیری در دسترس قرار خواهد گرفت.
  •  

    در صورت بروز مشکل و عدم امکان پیگیری می‌توانید با یکی از راههای ارتباطی با ما تماس بگیرید.